بازی دو سر باخت

10 May 2012

یکم)

مشاهدات میدانی نشان میدهد که طبقه ی میانه و میانه به پائین در ایران  از شرایط معیشتی خوبی برخوردار نیستند و کارگران و حقوق بگیران از شرایط مالی موجود نا راضی می باشند . جایگاه ریال در مقابل  واحدهای پولی پرکاربرد تنزل پیدا کرده . برخی از کارخانه ها به دلیل تحریم ها با ظرفیت پائین به ادامه ی کار مشغولند.  قیمت کالاهای مصرفی  مورد نیاز زندگی روزانه مثل نان  حبوبات و لبنیات در طول سال چندین نوبت افزایش میابد (لبنیات به صورت میانگین در کمتر از یکسال افزایش 100درصدی داشته) و  همه ی این ها باعث شده تا زندگی برای بخش های بزرگی از ایرانیان هر روز سخت و سخت تر شود.

دوم)

به موازات این مشکلات ،نهادهای امنیتی گسترش یافته ،  دامنه ی فعالیت های داخلی وزارت اطلاعات و حفاظت اطلاعات سپاه هر روز گسترده تر می شود. پلیس ایران واحدهای یگان ویژه را گسترش داده و در همه ی استان ها حداقل یک پادگان بزرگ با ظرفیت لشگر را برای مقابله با آشوب های خیابانی تجهیز کرده است. پلیس ایران از شرایط بی کاری جوانان استفاده می کند و شمار زیادی از جوانان بدون شغل را  با حقوقی ناچیز و اندک جذب کرده و آن ها را برای مقابله با بحران ها آموزش میدهد. (  پرورش دادن   گلادیاتور ها)

سوم)

سپاه  پاسداران  فعالیت های بسیج را گسترده تر کرده است. واحدهای بسیج را تا دوبرابر گسترش داده و  تقریبا در تمامی محلات شهر تهران پایگاهای بسیج را تاسیس کرده  . بسیج در دور افتاده ترین نقاط کشور هم نیرو جذب کرده و تقریبا جایی از ایران بدون پایگاه بسیج نیست . در ادارات و کارخانجات بسیج به جذب نیرو پرداخته و این نیروها بر عملکرد همکاران خود در کارخانجات مدارس و ادارات نظارت و شنود اطلاعاتی دارند .

(این نیروها از مزایایی اندک مثل روغن برنج حبوبات و مایحتاج عمومی برخوردار میشوند و مبالغی ناچیز   به عنوان پاداش و یا اضافه کار  دریافت میکنند)

چهارم)

مخابرات ایران که دو سال قبل سهامش را به بنیاد تعاون سپاه پاسداران واگذار کرده بود با همکاری شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری چین و روسیه مثل “هو آ وی” ، “ژینوگ تکنیکال گروپ” و “کسپراسکای” کمربند نامرئی بزرگی را به گرداگرد کاربران تلفن و اینترنت کشیده است . تمامی مسیج ها و مکالمات تلفنی رصد میشود و حداقل به مدت شش ماه در بایگانی های الکترونیکی نگهداری میشود. و به احتمال قریب به یقین تمامی لینک ها و کلیک های کاربران ایرانی از درگاهای مخابرات کنترل و بایگانی میشود تا در روزهای بحرانی یا مورد نیاز از اطلاعات بایگانی شده استفاده کنند.

به صورت خلاصه باید گفت ، کنترل و نظارت نامحسوس و شدیدی در جریان است .

گویی دست های نامرئی همه چیز را در داخل کشور کنترل میکند.

پنجم)

منتقدان و مخالفان درون نظام و یا نزدیک به دیدگاه جمهوری اسلامی ایران یا در زندان هستند یا در حصر خانگی به سر میبرند  و یا مجبور به ترک کشور شده اند. هیچکس نمیتواند به نمایندگی از گروه های تحت فشار سخنی را بر زبان بیاورد. صداهای مخالف خاموش شده است!!!

تا قبل از سال 88 و حوادث انتخابات دولت و حکومت توانایی و قدرت چنین کنترل شدید و دقیقی را نداشت، حوادث سال 88 برای نظام جمهوری اسلامی ایران در حکم مانور و یک واکسیناسیون سراسری بود.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی شاید نمی دانستند با کارهای خود  چه خدمت بزرگی را به نظام ولایت فقیه ارائه داده اند. حکومت ایران بعد از آن حوادث در زمینه سایبر و کنترل الکترونیک به شدت تقویت شد .علاوه بر آن نهادهای امنیتی موفق شدند باگ ها و منفذهای ورودی را شناسایی کنند. گلوگاه های اعتراض شناسایی شد و به برآوردهای خوبی در زمینه کنترل آشوب ها رسیدند .

ششم)

از وضعیت معیشتی مردم گفتم ، اگر در سال 88 دولت و حکومت تقویت نشده بود شاید در این روزها با کمک گرفتن از گروه های بزرگ کارگری و مردمی نتایج بهتری به دست می آمد. اما تمام توان و سرمایه مخالفین و معترضین در حوادث سال 88 سوخت شد و برای روزهایی مثل امروز دست خالی مانده ایم و گروه های بزرگ و ناراضی مردم مثل گله ی گرگ زده بدون چوپان سرگردان باقی مانده اند .

هفتم)

برای جنبش و اعتراض ،این روزها بهترینِ روزها بود. گرانی مردم را کلافه کرده است. هزینه های زندگی به شدت بالا رفته و مردم از این وضعیت خسته هستند ، اما متاسفانه مردم حافظه ی خوبی ندارند ، فراموش کرده اند که رئیس جمهوری و نمایندگان انتخاب خودشان بوده . فراموش کرده اند که نامزدهای  مجلس بدون برنامه در رقابت ها حاضر شده بودند و تنها شعارشان ولایت پذیری بود. نهمین انتخابات مجلس یکی از مسخره ترین انتخابات تمام سال های گذشته بود.

رقابت کاندیداها بر سر میزان ولایت پذیری بود ، به عبارت خیلی ساده و خودمانی رقابتشان بر سر این بود که کدام گروه دستمال به دست تر است!!!

در چنین شرایطی بالاخره یک گرگ روباه صفت پیدا میشود و رهبری گوسفندهای گرسنه را به عهده میگیرد. این گرگ روباه صفت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده چهره خود را نشان خواهد داد.

پی،اس:

انتخابات برای ما یک بازی باخت باخت است .

شرکت نکنیم بازنده ایم ، شرکت بکنیم بازنده تریم

Advertisements

21 Responses to “بازی دو سر باخت”

 1. میم said

  میگی چکار کنیم؟ سرمونو بزاریم زمین و بمیریم؟

  • والا اون به سلیقه و تصمیم خودتون مربوط میشه قربان ، من دخالت نمیکنم 😐

   • میم said

    یادمه تو و همکارای بسیجیت در وبلاگ نسوان مطلقه معلقه می گفتید با آزاد سازی قیمت ها اتفاقی نمیفته و مردم وضع مالی بهتری پیدا میکنند

   • من به گور بابام خندیده باشم اگر همچی حرفی زده باشم ، آدرس بده ببینم کجا اینو نوشتم؟ 😯

   • میم said

    خودتم نگفته باشی بقیه بسیجیا اینو نوشتن همون موقع که تازه ریختن یارانه شروع شده بود زیر یکی از نوشته های لولیتا

   • یِ چی واسه خودت میگیآ ، من مگه نماینده یا وکیل وصی بسیج هستم کِ به جای اونا جواب بدم؟!؟
    تو از طرف لولیتا مامور شدی 7 هزار تومن پول گرفتی برای بهم ریختن اعصاب و روان من 😉 اصلا زیاد بخوای حرف بزنی فیلترت میکنما:evil:
    آی دی آی پی شناسنامه و خودتو باطل میکنم
    اینجا ما چیزی به اسم آزادی بیان نداریم ، تحلیل و نقد هم نداریم ،نسیه هم نداریم
    خلاصه اینکه دادا شیش دنگ حواستو جمع کن :mrgreen:

 2. میم said

  تو بسیجی یا اطلاعاتی هستی یا نه؟

  • نیستم آقا 😦 ، نیستم 😕 ، بسیجی نیستم اطلاعاتی نیستم 😥 حقوق بگیر نیستم آدم کش نیستم جانی و قاتل نیستم 😥 آقا جان بنده یِ آدم فرهنگی و به شدت با سوات با کمالات و با جمالات !!! هستم :mrgreen:

   ای آتیش به قبر لولیتا 😡 و پرینس 😡 کِ تخم لق بسیجی و سایبری مایبری بودنو انداختن رو زبون شماها 🙄

 3. میم said

  جواتی من به هیچکس (به فتح کاف) در اینترنت اعتماد ندارم

  • کار خوبی میکنی ، احتیاط شرط عقله ، شما کلا به هیچکسی (به ضم کاف و به فتح کاف) در وب اعتماد نکن ببم جان 😀
   حالا از شوخی گذشته اینو بهتون بگم که شما و هرشخص دیگه در فضای وب باید مراقب امنیت خودتون باشید ، شما اگر دقت کنید در نوشته به همین موضوع اشاره کردم و گفتم که مخابرات و اطلاعات ایران کنترل شدیدی روی تماس های تلفنی مسیج ها و کاربران اینترنت دارن

 4. میم said

  در ضمن دادا نیستم خانوم هستم

 5. sahar said

  migam shoma ham harfaye 2 pahlo ziyad mizani haa sheytun bala…
  yani man kheili vaghte commnet hato unja khundam sar dar nayavordam belakhare che kareyi?kodum vari hasti??
  kamelan ajib….
  manam filter shodam ham IP ham ID…
  har chand ahle comment gozashtan nistam vali chan vaght pish ha dar hemayat az u va jenab omid 5 comment gozashte budam…ke ziresh neveshti alan hame fek mikonan sahar hamun javat eee..
  in bar ham dar morede taghyire ID ye commenter eteraz kardam ke kollan tavasote lolo shatak shodam…

 6. ناشناس said

  شرط مي بندم بين خواننده هاي خاموش اون وبلاگ طرفدار زياد داري حتي بين اونهايي كه در كامنت دوني فعال هستند ولي خب جرات نمي كنند به زبان بياورند . من تورا بچه باهوش و با تحصيلات بالا و قلم فوق العاده قوي مي دونم.من دوسال خواننده اون وبلاگ هستم و به غير از چند مورد كامنت ننوشتم همه را هم خوب ميشناسم و ميدونم چه عداوتي با تو دارند.تو هم قبلا يك تنه كلمنتدوني حريف بودي هنوزم ميرم پست هاي قديم و كامنتهارو مي خونم ولي خب اونها هم در پست ها باد مي كاشتند درنيجه در كامنتها طوفان درو مي كردند

 7. امیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد 5 said

  جواتی عزیز حرفات و کنترل شدید جمهوری اسلامی بر مردم ایران کاملا درست است ولی در نهایت این قبیل برخوردها و محکم گیری از مردم بر خلاف جبر تاریخ و حرکت دنیای مدرن است. “ذشت تاریخ نشان داده است که هر چه ما در زمان به جلو میرویم آگاهی مردم بیشتر میشود و در نهایت همین بسیجیان هم که با مواجب کمی در خدمت جمهوری اسلامی هستند در نهایت شاهد پایمال شدن حقوق اولیه خود میشوند. جمهوری اسلامی فقط به درصد کمی از کارگزاران خود قارد است که حقوقهای آنچنانی و بالا پرداخت کند. به هرحال اکثریت هم روزی به این واقعیت پی خواهند برد که چگونه حقوقشان پایمال میشود. خدا چه میداند شاید همین الان هم اکثریت مردم خواهان برکناری رژیم باشند ولی همچنان که خودت نوشتی مشکل از نبود یک رهبر فراگیر و مورد قبول اکثریت مردم است. شاید هم مردم از عواقب سرنگونی رژیم میترسند و فکر میکنند که نظیر بلایایی که در عراق و سوریه به سر مردم آمد ممکن است که در ایران هم اوضاع به همین صورت شود. بهر حال خدا میداند.
  در ضمن جوات عزیز این متن را خیلی رسا و شفاف نوشتی و من از خواندن آن لذت بردم.

  به سحـــــــــــــــــر
  از شما ممنونم که در دفاع از من و جواتی عزیز برآمدی.

  • امیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد 5 said

   ذشت= گذشت

   قارد = قادر

  • امید آقای عزیز امیدوارم بازم بتونم از نقد و نظر کارشناسی شما استفاده کنم ، راستیاتش یکی از علاقه مندی های من نوشتن یاداشت و تحلیل سیاسی هست ، دوست دارم بدون تعصب یا تنفر بنویسم . و همچنین روان و گویا .
   من از نقد و نظر کارشناسی شما و هر شخص دیگر استفاده میکنم

 8. moteshaker az nazar hayi ke tooye weblogam gozashti

 9. mahgoon said

  جواتی جون!
  الحق والانصاف که اسم تو رو باید گذاشت “ناجی”.
  اینو چند بار و چندجا شنیدم اما اینجا فهمیدم و باور کردم.
  یکی از بهترین متون شسته رفته و روشنگری بود که تائید و یا تکذیبش می‌تونه یه بند به تومار پرونده‌ی آدم اضافه کنه!
  یکی از روشنگریهاش واسه “آدمهای جوگیر اما ساده‌دل و محافظه‌کار” اینه که بترسند… چون کار به جایی رسیده که تنها با ترس منطقی میشه وجود یک پلیس درونی رو برای امنیت جامعه تضمین کرد (کاری که از دست دین موروثی برنمیاد و تنها تحت یک باور قلبی کاراست)…حالا با اینهمه اطلاعات متنوع در فضای سایبری که همه رو به حکومت بی اعتماد کرده بهترین روش اینه که با منطق بشه از جوگیر شدن مردم جلوگیری کرد! این منطق وقتی کارا میشه که مردمتجربه‌ی خشونت رو هم باور کرده باشند.
  نمره‌ت بیسته جواتی، والا پیام‌دار، ناجی…
  می‌بینی چطوری قید آی پی آدرسو می‌زنم؟!
  اما نمی‌بینی دارم از ذوق نبوغ و هوش سرشار دوست نادیده و فهیمی مثل تو میون خنده یه جور دیگه هم می‌خندم…
  که: کارم از گریه گذشته‌ست …بدان میخندم!
  بوس.

 10. قدیسه said

  1- از نوشته شفاف چیزی جز لذت عاید کسی نمیشه، سپاس
  2- من نه میخوام و نه میتونم از شرایط موجود دفاع کنم اما در حوزه اقتصاد (بند 1) لااقل که تخصص منه باور بفرمایید اگه پرزیدنت اوباما هم بر سر کار بودن چنین آثار تورمی و رکودی توامانی بعد از آزاد سازی قیمتی و هدفمندی یارانه و قص علی هذا رخ میده و این آثار طبیعت تحولات اقتصادیه که مجبور به تحملش هستیم… حالا اینکه بسترها مناسب نبوده و فازهای اجرایی میتونسته بهتر مدیریت بشه و چقدر جایگاه بین المللی میتونسته تخفیف بده آثارو حرف دیگریست…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: