اینترنت ملی (فیلترنت ملی) و رسانه های داخلی

11 August 2012

آقای احمد توکلی ، نماینده مجلس غیرِملی و غیرِمیهنی شورای اسلامی

سلامِ علیکم

خواهش میکنم همین الان (دوازده نیمه شب به وقت ایران) یک نگاهی به صفحه ی اول بی بی سی فارسی بندازید و مشاهده بفرمایید اونا درباره زلزله آذربایجان شرقی چه جوری دقیق اطلاع رسانی میکنن و شما چه جوری اطلاع رسانی می کنید. همین امشب خدارو صدهزار مرتبه شکر کنید که چیزی به اسم فیلترینگ در این کشور وجود داره ، و در فضای بسته ی رسانه ایی مردم به سایت های داخلی شما مراجعه میکنن.

آدم یاد سیاست های گمرک میفته ، تمام درها به روی اقتصاد دنیا بسته شده و در یک فضای بسته خلق الناس بالاجبار خوردوهای به شدت غیر استانداردی مثل پراید رو به قیمت دوازده ملیون خریداری میکنن . (خودرویی که شاید بیشتر از پنج ملیون تومان ارزش نداشته باشه) و تازه ملت بعد از خریدن این تابوت سیار مرگ کلی حال میکنند که صاحب خودرو شده اند.

و این شده حکایت فضای رسانه در جمهوری اسلامی ایران ، تمام راه های ورود خبر فیلتر شده ، مخاطب اجازه ی انتخاب ندارد و در شهر نابینایان ، یک چشم هایی مثل سایت خبری الف و تابناک به سایت های طراز یک خبری تبدیل شده اند.

مدتی قبل به یکی از شهرستان ها رفته بودم ، بنده خدایی که کارمند یکی از ادارات بود و با اینترنت اداره به دنیای وب متصل میشد با چه شوق و ذوقی از الف و تابناک تعریف میکرد .یاد اعرابی افتادم که در چاله ی صحرا مشک کوچکی از آب فراهم آورده بود بیچاره فرات پرآب را ندیده بود و در دل تصور میکرد به اقیانوس رسیده .

آقای توکلی خوش به سعادت هیئت تحریریه شما که مجبور نیستند زحمت بکشند ، خوش به سعادت سایت شما که مجبور نیست در کنار دویچه وله بی بی سی و سی ان ان به رقابت خبری مشغول باشد .

موفقیت در میدان بدون حریف مبارکتان باشد ، و بیشتر خوش خوشانتان باشد که تا یکی دوسال دیگر به کمک اینترنت ملی (فیلترنت) از ریشه و اساس خیالتان راحت میبشود . شما می مانید و کاربران فلک زده ی داخلی که به هیچ عنوان و به ضرب هیچ فیلتر شکنی نمی توانند به اخبار دنیای آزاد خبری دسترسی داشته باشند. در آن روز نامبارک من هم به کاربر سایت به شدت ناوزین شما تبدیل می شوم و مثل بقیه برایتان کامنت می نویسم و درباره ی حرفه ایی بودنتان در خبر رسانی قلم فرسایی می کنم.

من واقعا به این همه موفقیت های شما و کامرورایی که دارید حسادت می کنم. انشاء الله که چشممون شور باشه چشم بخورید و ریشتون خشک بشه آقای توکلی . البته تا آنجایی که حافظه ی ضعیفم یاری می کند بادمجان بم آفت ندارد ، بنابر این راحت باشید قربان . . .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: