مرثیه عامیانه ،قسمت اول ،دیپلماسی ایرانی

14 January 2013

دهن کجی و بی محلی مصر و محمدالمرسی را باید تحمل کنیم

جنس بی کیفیت و بنجل چینی را بخریم

به روسیه باج بدهیم تا مثلا برای ما نیروگاه هسته ای بسازه

ناز ترکیه رو  بکشیم تا با کلی پورسانت ریال ایرانی رو چینج کنه

از هندوستان خواهش کنیم نفتمونو زیر قیمت بخره

به کشورهای امریکای لاتین پول یامفت بدیم

از بشار اسد لنگ در هوا حمایت کنیم

در مقابل پاکستان کوتاه بیایم

در مقابل اهانت های اعراب حاشیه خلیج فارس نرمش به خرج بدیم

جلوی زیاده  خواهی کشورهای آسیای میانه مثل آذربایجان سکوت کنیم

و…..

و……

در ایران ،سیاست خارجی و اقتصاد بین المللی شده صبح تا شب خواهش ،تمنا و خفت در مقابل کشورهای بی ریشه … کشورهایی که متحدان را به ارزانترین بها میفروشند و یا اینکه اصولا برپایه حسادت های تاریخی حاضرند هر نوع هزینه ایی انجام بدهند تا  چیزی به نام ایران و ایرانی باقی نماند (برای نمونه عربستان سعودی)

تحمل این همه خفت برای چیست؟!

قراره در مقابل این کوتاه اومدن ها و خواری ها به چه چیزی برسیم ؟!

ما این همه هزینه رو برای به دست آوردن چی داریم از جیب ایران پرداخت می کنیم؟!

فقط و فقط برای اینکه علی خامنه ای به دستور روح الله خمینی میخواهد در مقابل زیاده خواهی و زورگویی های آمریکا بایستد؟! آیا ما با این سیاست های بین المللی و اقتصادی به قله های رفاه و سعادت می رسیم؟!

من نمی دونم این وسط آمریکا و انگلیس مداخله گر ،زورگو و متجاوز هستند ، یا کشورهایی مثل روسیه ، عربستان سعودی ،مصر ،آذربایجان و پاکستان؟!

چه کسی مجلس مشروطه را به توپ بست؟ چی کسی تا سال های طولانی از ایران باج و خراج گرفت؟ چه کسی به زنان ایرانی تجاوز کرد؟! چه کسی سال ها به نام نیروگاه اتمی از ایران باج می گیرد؟ چه کسی از ایران برای رعایت حجاب حقوق و دستمزد می گیرد؟

آیا روسیه در این کشور تجاوز و تعدی بیشتری داشته یا دولت ملکه ی الیزابت؟!

متاسفانه در این زمینه باور عمومی ایرانیان بی تاثیر نیست ،ما اصولا ریشه بسیاری از مشکلات تاریخی کشور را  در سیاست های انگلیس و آمریکا می بینیم . انگلیسی هراسی ایران داستان و حکایت خنده داری است. . . مثل اینکه از بچگی ناف همه ی مارا با توهمِ توطئه ی غربی  بریده اند.

کشورهای اسلامی حاضر به دوستی با ایران نیستند ، سی و چهار سال از عمر جمهوری اسلامی ایران گذشته است و همچنان کشورهای اسلامی حاضر به دوستی و ایجاد روابط استراتژیک با ایران نیستند. در مصر همزمان با حضور وزیر خارجه برای تجزیه طلبان ایرانی سمینار و گردهمایی بر پا می کنند و در این بین وزیر امور خارجه در نهایت خفت خودش را به خریت و ندیدن میزند.

این دولت در مصر ،همان دولت اسلام گرایی هست که علی خامنه ای در ابتدای به قدرت رسیدنش میخواست از خوشحالی خشتک خودش را پاره کند و از بیداری اسلامی سخن میگفت. اما حالا هیچکدام از مسلمان های بیدار شده در بهار عربی حاضر نیستند ایران و ایرانی را به تخم چپشان حساب کنند.

خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس با دلارهای نفتی ایران به ترکیه ،قطر و مصر می رود اما بر خلاف سیاست های این کشور سخنرانی می کند.

سید حسن نصرالله روحانی شیعه  با دلارهای نفتی ایران جنوب لبنان را آباد می کند و همواره در سخنرانی هایش از سیادت و سروری اعراب بر دیگر ملل سخن می گوید. همانگونه که یاسر عرفات نیز نان ایرانی خورد و بر علیه ایرانی حرکت کرد و در جنگ هشت ساله در حمایت از صدام حسین اعراب فلسطینی را به عراق و جبهه های جنگ میفرستاد.

.

بهترین دوستان ایران در فضای بین الملل کشورهایی مثل آمریکا ، انگلیس و اسرائیل هستند و در راس  هرم دوستی کشور اسرائیل قرار دارد.. . . ایران و اسرائیل در منطقه ی خاورمیانه دشمن مشترکی دارند به نام اعراب . اتحاد بین ایران ،اسرائیل و آمریکا می تواند خاورمیانه ی بهتری را به وجود بیاورد

اما حکومت مستبدِ مذهبیِ ایران همواره از دوستی با دانایان بین المللی هراس داشته .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: